Wypiór

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

2024-09-18 19:00 Teatr IMKA, Kocjana 3, Warszawa Kup bilet
2024-09-21 16:00 Teatr IMKA, Kocjana 3, Warszawa Kup bilet
2024-09-21 19:00 Teatr IMKA, Kocjana 3, Warszawa Kup bilet

„Wypiór” to wyjątkowe połączenie współczesnej dramaturgii z elementami fantastyki, opowiadające o perypetiach dwojga trzydziestolatków z wielkiego miasta, których życie i związek przeżywają poważny kryzys.

Ta z pozoru codzienna historia nabiera niezwykłego charakteru dzięki humorystycznemu podejściu i epickiemu realizmowi, które nadają narracji wyjątkowego tonu. Główni bohaterowie, zmagając się z typowymi dla współczesnego życia miejskiego problemami i napięciami, niespodziewanie stają przed wyzwaniem, które wywraca ich świat do góry nogami. W tej niezwykłej sytuacji jedną z kluczowych ról odgrywa postać przeistoczonego w wampira Adama Mickiewicza, co nadaje spektaklowi wyjątkowo surrealistyczny wymiar. Zaskakujący zwrot akcji z udziałem Mickiewicza, ikony polskiej literatury, wprowadza elementy fantastyczne i poetyckie, które tworzą unikalne połączenie z realistyczną opowieścią o relacjach międzyludzkich. Jego obecność w spektaklu jest nie tylko hołdem dla polskiej kultury, ale także pomysłowym sposobem na zbadanie współczesnych problemów i emocji. „Wypiór” to spektakl, który bawi, zaskakuje i skłania do refleksji.

Jest to przedstawienie, które łączy w sobie elementy komedii, dramatu i fantasy, tworząc oryginalną i pamiętną opowieść o miłości, tożsamości i poszukiwaniu sensu w chaotycznym świecie współczesności. Jego niekonwencjonalne podejście do tematu, wyraziste postaci oraz zręczne połączenie rzeczywistości z elementami nadprzyrodzonymi czynią go wyjątkowym doświadczeniem teatralnym.

Prawa autorskie do książki reprezentuje Wydawnictwo Filtry.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy

Twórcy:

Autor: Grzegorz Uzdański

Adaptacja, dramaturgia: Tomasz Jękot

Reżyseria: Paweł Świątek

Scenografia, kostiumy: Karolina Mazur

Muzyka: Weronika Krówka

Produkcja: Fundacja Imka

 

Obsada:

Mateusz Banasiuk

Magdalena Boczarska

Oskar Hamerski / Tomasz Karolak

Monika Janik-Hussakowska

Prapremiera: 28 grudnia 2023 r.

Czas trwania: 90 min

Spektakl rekomendowany dla widzów dorosłych

 

Zapisz się do newslettera