O nas

Teatr IMKA założony w 2010 r. rozpoczął nowy etap działalności na nowej scenie IMKA KOCJANA.

Nie zmienia się jedno: IMKA wciąż będzie prezentować spektakle na najwyższym poziomie, realizowane na podstawie najważniejszych tekstów literatury polskiej i światowej, wystawiane przez najważniejszych reżyserów oraz grane przez najlepszych aktorów. Te same wymagania spełniać będzie inteligentna rozrywka i dające do myślenia przedstawienia familijne.


Będziemy się też starać, by nie popełniać błędów, jakie obciążają współczesnych artystów: nie będziemy udawać, że jesteśmy mądrzejsi od naszych widzów. Dlatego poza wysokim poziomem, za najważniejszą w teatralnym dialogu z publicznością uważamy komunikatywność. Ażeby być razem – musimy się rozumieć.


To stanowi nasz atut także na najbardziej prestiżowych festiwalach, na których IMKA niejednokrotnie wygrywała z najbardziej utytułowanymi teatrami publicznymi, często proponując prapremierowe teksty najlepszych polskich autorów. O to również dbać będziemy ze szczególną troską. Bez nowych sztuk teatr nie może się rozwijać i dyskutować o tym, co interesuje nas dziś najbardziej.


Jednocześnie IMKA dokonała kolejnego przełomu: jesteśmy dumni, że możemy być pierwszym zawodowym teatrem na warszawskim Bemowie. A jednocześnie jedynym proponującym obecnie ambitny repertuar dla mieszkańców warszawskiej Woli i Żoliborza, a także przyległych do nich miejscowości.


Dzięki znakomitej infrastrukturze oferujemy spektakle najwyższej klasy dla tych wszystkich, którzy są skomunikowani z Warszawą trasami S2 i S7.


IMKA KOCJANA umożliwia komfortowe parkowanie na zapleczu teatru.


Bądźcie z nami! W teatrze i myślami!

Zapraszamy,

Tomasz Karolak z zespołem

Zapisz się do newslettera