Obsypany nagrodami „Wujaszek Wania” Czechowa, „Duchy Conan Doyle’a” oraz „Rewizor” Łukasza Kosa złożą się na tegoroczną odsłonę festiwalu Polska w IMCE.

„Wujaszek Wania” z krakowskiego Teatru Ludowego w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej zdobył Grand Prix oraz cztery nagrody aktorskie na festiwalu Boska Komedia
dla Jadwigi Lesiak (Niania Marina), Piotra Franasowicza (Astrow), Mai Pankiewicz (Sonia) i Piotra Pilitowskiego (Wania). To wyraz uznania dla niesamowicie emocjonalnej zbiorowej kreacji zespołu Ludowego, o której międzynarodowe zobaczyło „spektakl zagrany z wielką szczerością”. Dodajmy, że Maja Pankiewicz otrzymała również Grand Prix 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz Nagrodę Publiczności. IMKA pokaże spektakl dwa razy -14 i 15 grudnia.

„Duchy Conan Doyle’a” z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu prezentuje kulisy życia autora słynnego cyklu o Sherlocku Holmesie oraz Harry’ego Houdiniego, legendarnego magika i mistrza ucieczek. Sztuka Mateusza Pakuły w reżyserii Pawła Świątka to przewrotna opowieść o nieprzewidywalnych duchowych wyborach, a jednocześnie znakomita teatralna zabawa z zaskakującym wszystkich finałem. Pokaz spektaklu – 23 listopada.

A już 12 i 13 października będzie można obejrzeć „Rewizora” Gogola w reżyserii Łukasza Kosa – również jako Chlestakowa. Rewelacyjna obsada m. in. z Tomaszem Karolakiem jako Horodniczym, Krystyną Tkacz i Jowitą Budnik, która dosłownie dwoi i się troi, grając wiele ról – zaprasza do znakomitej zabawy w kostiumowy teatr, ale wyziera z niego też rzeczywistość, który przeraża nas na co dzień.

 

 

Dofinansowano z budżetu państwa

– ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Zapisz się do newslettera