Rockowy thriller o życiu i śmierci

Laureat wielu nagród, spektakl „Krótka rozmowa ze Śmiercią” Marcina Libera otworzy 16 i 17 listopada tegoroczną edycją Festiwalu Polska w IMCE w Teatrze IMKA.

Zabawny i zarazem poważny thriller o „życiu i śmierci” z graną na żywo muzyką zespołu Nagrobki, do której Kostucha tańczy uwodzicielsko i sexy – tak można określić „Krótką rozmowę ze Śmiercią” z Teatru im. Fredry w Gnieźnie.

Na 45. jubileuszowym festiwalu „Opolskie Konfrontacje Teatralne. Klasyka żywa” Marcin Liber odebrał za ten spektakl nagrodę za najlepszą reżyserię, zaś zespół Nagrobki został nagrodzony za najlepszą muzykę.

Już wcześniej spektakl otrzymał Nagrodą Specjalną im. Stanisława Hebanowskiego konkursu „Klasyka Żywa” za „odkrycie repertuarowe”. Dramaturgia spektaklu stworzona przez Jarosława Murawskiego obejmuje bowiem cudownie odnalezioną w całości przez prof. Wiesława Wydrę z UAM „Rozmowę Mistrza Polikarpa ze Śmiercią” Mikołaja z Mierzyńca – wersję krótszą znaliśmy niemal wszyscy z lektur, a także „Krótką rozmowę między panem, wójtem a plebanem” Mikołaja Reja.

Comments are closed.

Zapisz się do newslettera