2018.02.16 Piątek 19:00

Imka Light

POLOWANIE NA ŁOSIA

teatr-imka

Bilety: I-VIII rząd- 120 zł | IX-XI rząd- 100 zł

Obsada:

Plejada znakomitych gwiazd w kryminalnej komedii romantycznej POLOWANIE NA ŁOSIA

Premiera: 8.12.2017 w Teatrze IMKA w Warszawie, scena IMKA LIGHT


W warszawskiem Teatrze IMKA, w ramach projektu scena IMKA LIGHT, 8 grudnia 2017 roku odbędzie się galowa premiera czarnej komedii Michała Walczaka „POLOWANIE NA ŁOSIA". W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa. Producentem spektaklu jest Fundacja Garnizon Sztuki.

"POLOWANIE NA ŁOSIA" będzie kolejną produkcją teatralną Fundacji Garnizon Sztuki. Tak jak poprzedni spektakl, realizuje misję Fundacji podejmując ważne społecznie tematy. Spektakl „POZYTYWNI" poruszał temat szeroko pojętej tolerancji. Tym razem akcent położony zostanie na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl „POLOWANIE NA ŁOSIA" koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi..

„POLOWANIE NA ŁOSIA" Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu", to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Zabawna, a przy tym mocno ironiczna. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób.

„POLOWANIE NA ŁOSIA" to współczesna komedia - nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko – gorzka, znakomita!

OBSADA:

ELIZA - Agnieszka WIĘDŁOCHA
KONRAD - Antoni PAWLICKI
ROMUALD - Piotr CYRWUS
MYSZKA - Grażyna WOLSZCZAK
Jarosław PAST - Leszek LICHOTA

AUTOR: Michał WALCZAK
REŻYSERIA: Zbiorowa

Spektakl wystawiany jest w Teatrze IMKA w Warszawie w ramach projektu IMKA LIGHT.

Więcej na:
www.facebook.com/PolowanieNaLosia
www.instagram.com/PolowanieNaLosia
www.teatr-imka.pl


O Fundacji GARNIZON SZTUKI

Fundacja GARNIZON SZTUKI została założona w maju 2014 roku przez Grażynę Wolszczak i Joannę Glińską. Od tego czasu realizuje projekty z obszaru kultury i sztuki. Głównym celem Fundacji jest tworzenie takich wydarzeń z obszaru kultury i sztuki, które umożliwią swobodny dialog z publicznością, będą otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei Fundacji.

Spektakl „POZYTYWNI" był pierwszą teatralną produkcją Fundacji Garnizon Sztuki zrealizowany w ramach kampanii Projekt Test oraz MAC AIDS FUND przy wsparciu Fundacji Edukacji Społecznej. Partnerem strategicznym spektaklu był H&M.

W planach realizacja sztuki "CZWORO DO POPRAWKI" autorstwa Cezarego Harasimowicza.

 

Obsada w najbliższych spektaklach:

 

LUTY:

16.02.2018 g. 19:00

Obsada: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus, Łukasz Konopka

 

MARZEC:

4.03.2018 g. 19:00

Obsada: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus, Łukasz Konopka

8.03.2018 g. 19:00

Obsada: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus, Łukasz Konopka