EVVIVA L’ARTE (wstęp wolny)

Olgierd Łukaszewicz

teatr-imka

Wybierz datę przedstawienia:

Bilety: WSTĘP WOLNY

Obsada:

W cyklu EVVIVA L’ARTE:

Olgierd Łukaszewicz

12 grudnia 2017 r., godz.19.00

Prowadzenie: Rafał Sławoń

Wstęp wolny

 

Gościem najbliższego spotkania z cyklu Evviva l’arte będzie Olgierd Łukaszewicz.

Absolwent wydziału aktorskiego krakowskiej PWST, związany z teatrami w Krakowie,  Warszawie (między innymi Dramatycznym, Powszechnym, Studio, Narodowym, Polskim), we Wiedniu i w Bonn. Odtwórca głównych ról w wielu ważnych i kultowych polskich filmach, z Perłą w koronie Kazimierza Kutza, Brzeziną Andrzeja Wajdy i Seksmisją Juliusza Machulskiego na czele. Znakomity interpretator poezji, autor monodramów według wierszy i prozy poetyckiej (między innymi Jerzego Harasymowicza, Stanisława Grochowiaka i Maurice’a Giliamsa). Pomysłodawca i inicjator kilku niecodziennych akcji aktorów warszawskich scen - na przykład happeningu Namiot Przymierza, poświęconego pamięci Żydów. Laureat wielu nagród i odznaczeń artystycznych i państwowych w Polsce i w Niemczech, w tym Złotego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Autor książki Seksmisja i inne moje misje - w formie rozmowy z Tomaszem Miłkowskim. Po raz drugi pełni funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

"Są tematy, które mnie pochłaniają, są wyobrażeniem modlitwy, walką o sens własnego istnienia w zawodzie. Ale są i żarty. Życie w fikcji artystycznej składa się z żartów i lirycznych zadumań - nic innego nie ma. Reszta to informacja”. Między innymi tę myśl Olgierda Łukaszewicza będzie okazja rozwinąć przy osobistym wsparciu samego jej autora już 12 grudnia w Teatrze IMKA.

To druga edycja projektu Evviva l’arte w nowej siedzibie. Dotychczasowymi bohaterami (w Teatrze Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej) byli między innymi Eustachy Rylski i Jacek Dehnel, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Joanna Bator i Paweł Pawlikowski,  Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Dorota Roqueplo i Allan Starski oraz Andrzej Wajda, Julia Hartwig, Jerzy Maksymiuk, ksiądz Adam Boniecki.

 

 

Natalia Adaszyńska, autorka projektu